خانه | آنا | آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور/ سه‌شنبه پنجم فروردین– اقطاع نیوز| اخبار ایران و جهان
آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور/ سه‌شنبه پنجم فروردین

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور/ سه‌شنبه پنجم فروردین– اقطاع نیوز| اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار حوزه سفر و گردشگری گروه اجتماعی اقطاع نیوز، بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از مرکز مدیریت راه‌های کشور در شبانه‌روز گذشته، ۲ هزار و ۳۲۳ تردد در محورهای برون‌شهری کشور به ثبت رسیده که نسبت به‌ روز قبل ۵٫۹ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش آزادراه‌های کرج-تهران با ۶۴ هزار و ۱۱۴، کرج-قزوین با ۵۴ هزار و ۶۵۷ و قزوین-کرج با ۵۲ هزار و ۶۳۵ بیشترین تردد ثبت‌شده خودرو را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور تحت تأثیر مداخلات جوی محورهای رامیان-اولنگ -شاهرود، شمشک-دیزین، شهداد-نهبندان، سی‌سخت-پادنا، وازک-بلده، گنج‌نامه-تویسرکان، پونل-خلخال، سروآباد-پاوه، خرم‌آباد-پل‌دختر، فرعی نور-آب پری، خلخال-اسالم، پل زال- اندیمشک، روانسر-کامیاران، جوانرود-پلنگانه، ثلاث-بزمیرآباد-سرپل ذهاب، جم-ریز، ثلاث-زمکان، ثلاث-کوزران، ثلاث-مله کرمینه-سرپل ذهاب، محور قدیم باغچه-مشهد، فنوج-اسپکه، جاسک-بشاگرد، رودبار-کهنوج، رودبار-قلعه گنج، زهکلوت-دلگان، سرخه-گرمسار و بالعکس، محور هراز، فیروزکوه، تایباد-باخرز، یاسوج-باغچه سادات، شاهرود-گرگان، کوهرنگ-مسجد سلیمان، زیرکوه-شاهرخت، کیاسر-سمنان، میامی-جاجرم، کمربندی دیر در بوشهر و جاده تلو در تهران به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود هستند.

در ضمن آزادراه چالوس-مرزن‌آباد و بالعکس واقع در استان مازندران از مورخ ۱ فروردین ۹۹ از ساعت ۱۹ تا ۷ روز بعد تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

همچنین محدودیت تردد با تغییر مسیر در برخی محورها به این شرح است:

آزادراه چالوس – مرزن‌آباد و بالعکس هر شب از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۱۹:۰۰ روز بعد مسدود است و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم چالوس- مرزن‌آباد انجام می‌گردد.

محور قدیم پل زال-اندیمشک مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه پل زال-اندیمشک انجام می‌شود.

محور قدیم باغچه-مشهد مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه باغچه-مشهد انجام می‌شود.

محور کمربندی دیر و بالعکس مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور سه‌راهی دیر به شهر دیر انجام می‌گردد.

در حال حاضر بارش برف و باران در محورهای استان‌های  مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان و بارش باران را در محورهای استان‌های اردبیل، خراسان شمالی و گیلان را شاهد هستیم.

با توجه به شیوع بیماری واگیر کرونا در سطح کشور و سرایت آن به اکثر استان‌ها و از طرفی همراهی هم‌وطنان عزیز با توصیه‌های مسئولین وزارت بهداشت مبنی بر پرهیز از هرگونه سفر و تردد بین‌شهری و ماندن در منزل و درنتیجه عادی بودن شرایط ترافیکی محورها فعلاً تا اطلاع ثانوی هیچ محدودیت و ممنوعیت ترافیکی در ایام نوروز ۹۹ به‌استثناء محموله‌های ترافیکی اجرا نمی‌شود.

البته تردد محموله‌های ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند، در تمامی راه‌های اصلی برون‌شهری از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۹۸/۱۲/۲۸ تا ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه تاریخ ۹۹/۰۱/۰۵ ممنوع است. همچنین مجوز تردد برای محموله‌های ترافیکی دارای ضرورت ملی در تاریخ‌های ۵، ۶، ۹ و ۹۹/۰۱/۱۰ با هماهنگی پلیس صادر خواهد شد.

شایان‌ذکر است اوج تردد بین ساعات ۱۸ الی ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صورت گرفته است که هم‌وطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵


آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور/ سه‌شنبه پنجم فروردین – info@ana.ir – 2020-03-24 09:34:53

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.