خانه | سایر استان ها | اردبیل | آمادگی کامل بیمارستان‌های اردبیل برای بستری بیماران کرونایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #اردبیل
آمادگی کامل بیمارستان‌های اردبیل برای بستری بیماران کرونایی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آمادگی کامل بیمارستان‌های اردبیل برای بستری بیماران کرونایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #اردبیل


به گزارش اقطاع نیوز، اکبر بهنام جو بعد از ظهر یکشنبه در جریان بازدید از بیمارستان سبلان با اشاره به همکاری این بیمارستان در پذیرش ۶۵ بیمار کرونایی از وجود ظرفیت بیشتر در این محل خبر داد.

وی اظهار امیدواری کرد با اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی از ظرفیت ایجاد شده استفاده نشود.

استاندار اردبیل ادامه داد: به لحاظ تأمین تجهیزات پزشکی بیمارستانی در استان، علاوه بر سهمیه وزارت بهداشت به استان‌ها، لباس‌های فردی مخصوص پرستاری و پزشکی یک بار مصرف نیز در استان تولید می‌شود.

وی افزود: مواد ضدعفونی کننده نیز به اندازه کافی تولید و داروخانه‌های استان موجود است.

وی بیان کرد: تولید ماسک لایه و ماسک ۹۵n هم در استان در چند روز آینده شروع می‌شود.

استاندار اردبیل گفت: در چند روز اخیر روند مراجعه به بیمارستان‌های استان کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به رعایت توصیه‌های بهداشتی و اقدامات مناسب اصناف و مردم در تعطیلی واحدهای کسب و کار و عدم دید و بازدید عید میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی کاهش نشان می‌دهد.

وی با قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی و بهداشتی در خصوص ارائه مشاوره‌های تلفنی بهداشتی به ۷۰ درصد مردم این امر را در افزایش میزان مشارکت مردم تأثیر گذار دانست.

استاندار اردبیل ادامه داد: تا چند روز آینده وضعیت ۹۰ درصد مردم استان توسط تماس‌های تلفنی کادر بهداشتی استعلام و وضعیت بیماران و افراد در معرض خطر کنترل و احصا می‌شود.

بهنام جو ضمن قدردانی از اصناف و بازاریان استان به دلیل تعطیلی مراکز صنفی گفت: با اینکه این اقدام در میزان درآمد و اقتصاد همه تأثیرگذار است، ولی با استمرار آن کمک بزرگی در گذر از وضعیت کنونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بانک‌های استان نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل است، اظهار کرد: همچنین ادارات نیز با نیروهای شیفتی فقط اقدامات اورژانسی و ضروری را انجام می‌دهند.اقطاع نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.