خانه | سایر استان ها | خراسان جنوبی | آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۲۰۰ نفر رسید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی
آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۲۰۰ نفر رسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۲۰۰ نفر رسید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی


به گزارش اقطاع نیوز، محمد دهقانی فیروزآبادی دوشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در زمینه ابتلاء به کرونا در خراسان‌جنوبی تاکنون ۶۱۲ نمونه، آزمایش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از این تعداد آزمایش پاسخ ۴۱۲ نمونه منفی و ۲۰۰ نمونه مثبت بوده است، بیان‌کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۲ بیمار جدید مبتلاء به کرونا در خراسان‌جنوبی بعد از آزمایش‌های دقیق شناسایی شد.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه بیشترین میزان مبتلایان را شهرستان بیرجند با ۶۸ مورد مبتلاء به خود اختصاص داده است، ادامه داد: از این ۲۰۰ مورد مثبت ۲۵ نفر در زیرکوه، ۲۷ نفر در قائن، ۴۳ نفر در طبس، ۱۵ مورد در فردوس، هفت نفر در سرایان، چهار نفر در درمیان، ۶ نفر بشرویه، سه نفر در سربیشه، یک مورد در نهبندان و یک مورد هم در خوسف بوده است.

وی افزود: خبر خوب و مسرت بخش این است که از بین بیمارانی که تاکنون جواب آزمایش آنان مبنی بر ابتلاء به بیماری کرونا مثبت اعلام شده تعداد ۱۳۵ نفر بهبودی پیدا کرده و ترخیص شده‌اند که برای ما بسیار ارزشمند است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان ۱۸ نفر است، بیان‌کرد: فوتی جدید مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی یک مرد ۷۹ ساله در شهرستان فردوس است.

دهقانی فیروزآبادی در زمینه طرح غربالگری بیماری کرونا نیزبا بیان اینکه ۴۶ هزار و۹۶۱ نفر از طریق سامانه salamat.gov.ir غربالگری کرونا شده‌اند، اظهارکرد: همچنین تاکنون ۱۶۳ هزار و ۳۹۹ خانوار از طریق تلفنی غربالگری کرونا شده‌اند که در مجموع ۶۶ درصد جمعیت خانوار خراسان‌جنوبی است.

وی یادآور شد: از این تعداد ۷۱ نفر به متخصص جهت ارزیابی ارجاع شدند و همچنین ۳ نفر تحت درمان دارویی قرار گرفتند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.