خانه | ایرنا | استاندار خراسان جنوبی: اصناف برای ماندن مردم در خانه پای کار آمدند– اقطاع نیوز| اخبار ایران و جهان
استاندار خراسان جنوبی: اصناف برای ماندن مردم در خانه پای کار آمدند

استاندار خراسان جنوبی: اصناف برای ماندن مردم در خانه پای کار آمدند– اقطاع نیوز| اخبار ایران و جهان


به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان افزود: اتاق اصناف برای ورود به این مقوله طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است صنوفی که صرفا کالاهای ضروری مردم را عرضه می‌کنند، به فعالیت خود ادامه می‌دهند و بقیه صنوف تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل هستند.

وی با تقدیر و تشکر از این اقدام اتاق اصناف استان خاطرنشان کرد: تعطیلی واحدهای صنفی زمینه تردد مردم را کاهش داده در قطع زنجیره انتقال ویروس مؤثر است.

استاندار خراسان جنوبی در تشریح اقدامات ستاد مدیریت کرونای استان در زمینه تامین اقلام بهداشتی گفت: خوشبختانه در تهیه ماسک دانشگاه علوم پزشکی نیازهای مراکز درمانی استان را با محموله‌هایی که اخیرا وارد استان شده، تامین کرده است.

وی ادامه داد: برای تامین نیازهای عمومی مردم نیز  محموله‌های ماسک وارد استان شده و به مرور در تمامی داروخانه‌ها توزیع خواهد شد.

معتمدیان به فعال شدن فروشگاه‌های اینترنتی در راستای جلوگیری از تجمعات مردمی اشاره و تصریح کرد: این فروشگاه‌ها، کالاهای مورد نیاز مردم را از طریق پیک در اختیار آنها  قرار می‌دهند و به این ترتیب از حضور مردم در مراکز فروش پیشگیری می‌شود.

وی بیان کرد: تولید استان در بخش تامین اقلام بهداشتی همچنان فعال است و اخیرا نیز از طریق تعاملاتی با دیگر استان‌ها، محموله مواد ضد عفونی کننده را تهیه کردیم که به زودی در بازار تزریق شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه موارد ضرورت استفاده از ماسک باید از طریق صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی اطلاع‌رسانی شود گفت: این اقدام به مدیریت تقاضای کاذبی که بین مردم هست، خواهد انجامید.

وی یادآوری کرد: افرادی که به جهت بیماری‌های خاص یا شرایط محیط کار نیاز به ماسک دارند و به عبارتی نیازشان واقعی است، در اولویت برنامه‌های تامین و توزیع ماسک ستاد قرار دارند.

بسیاری از صنوف خراسان جنوبی و کسبه بیرجند به صورت داوطلبانه و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، واحدهای صنفی خود را از سوم فروردین تعطیل کردند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی با اضافه شدن ۲۲ مورد جدید در روز دوشنبه چهارم فروردین به ۲۰۰ نفر رسید.

۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند.


استاندار خراسان جنوبی: اصناف برای ماندن مردم در خانه پای کار آمدند – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۴ ۰۹:۳۳:۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.