خانه | سایر استان ها | زنجان | استان زنجان به لحاظ توزیع اقلام بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #زنجان
استان زنجان به لحاظ توزیع اقلام بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

استان زنجان به لحاظ توزیع اقلام بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #زنجان


به گزارش اقطاع نیوز، دکتر جواد تاج کی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ توزیع اقلام بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار دارد، گفت: با کارهایانجام‌گرفته کمبودی در مورد این اقلام وجود ندارد، چراکه فاکتورهای صادر شدهبرای داروخانه‌ها برگشت داده شده که دلیل آن وجود اقلام یاد شده در داروخانه‌ها بوده است.

وی افزود: یکی از معضلات نبود دستکش یکبار مصرف در داروخانه‌های این استان بود که با اقدامات انجام گرفته تولید و توزیع این مهم نیز از هفته گذشتهآغاز شده و به حد نیاز در این مراکز موجود است.

تاج کی با بیان اینکه انواع ضد عفونی کننده‌ها در همه داروخانه‌های استانتأمین و توزیع شده که این روند همچنان ادامه خواهد یافت، گفت: مشکلی درزمینه تهیه و توزیع اقلام بهداشتید ر استان وجود ندارد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به فعالیت داروخانه‌های استان در ایام تعطیلات نوروز، گفت: به لحاظ شرایط حاکم به تمامی داروخانه‌ها اجازه داده شد در تمامی ایام تعطیلات نوروزی فعالیت کرده و به خدمات رسانی مشغول باشند.

تاج کی افزود: در بین داروخانه‌های شبانه روزی استان تاکنون ۲ هزار عدد ماسک توزیع شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه پیک بیماری کرونا در این استان طی هفته گذشته بود، گفت: این امکان وجود دارد در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی اعلامشده، شاهد شیوع این بیماری باشیم، به همین جهت از شهروندان خواهش می‌کنیمبا در خانه ماندن نسبت به رفع معضل بیماری کروئنا اقدام کنند.

تاج کی با بیان اینکه ظرفیت خالی برای پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد، گفت: در بیمارستان‌های استان ظرفیت خالی برای پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد و هنوز همه تخت‌ها اشغال نشده‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی نقاهتگاه‌های مجهز برای بیماران بهبود یافته، گفت: رأیهر ۵۰ تخت پرستار و امکانات تجهیزاتی، دارو، پزشک و غیره در نظر گرفته شده و در این میان بیماران پس از ترخیص از بیمارستان نمی‌توانند در منزل باشند و در این مکان تا رسیدن به وضعیت ثبات تحت نظر قرار می‌گیرند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.