خانه | سایر استان ها | لرستان | استقرار اکیپ‌های بازرسی در ورودی شهرستان‌های لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #لرستان
استقرار اکیپ‌های بازرسی در ورودی شهرستان‌های لرستان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

استقرار اکیپ‌های بازرسی در ورودی شهرستان‌های لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #لرستان


به گزارش اقطاع نیوز، سید موسی خادمی شامگاه دوشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از نمایندگان جامعه پزشکان منتخب لرستان اقدامات جامعه پزشکی استان در راستای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، پیشگیری و درمان در بحث ویروس کرونا بسیار خوب بوده و با حضور در سطح شهر و ارائه خدمات به مردم، فراتر از وظیفه خود عمل کرده‌اند که این اقدامات دلسوزانه در کمتر جایی دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حساسیت کادر پزشکی استان در مواجهه با ویروس کرونا تحسین برانگیز بوده است، بیان داشت: اقدام دانشگاه علوم پزشکی استان در تهیه و خرید اقلام بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا و تجهیز مراکز درمانی به موقع بود و جای تقدیر و تشکر دارد و امیدواریم این گونه اقدامات تا پایان ادامه داشته باشد.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای اجتماعی مردم لرستان در مواجهه با بحران‌ها، افزود: مردم لرستان دارای ارتباطات و رفت و آمدهای عاطفی و بسیار قوی هستند که این خصیصه مثبت در شرایط کنونی ممکن است به ضعف تبدیل شود مانند حضور گسترده مردم در مراسم شادی و عزا که با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا، این قبیل رفتار نیاز به اصلاح از طرف مردم دارد.

خادمی، تصریح کرد: در لرستان مردم حین مواجهه با بحران‌ها به راحتی از مال خود گذشت می‌کنند و برای کمک کردن پیش قدم می‌شوند و می‌توان از این ظرفیت، در راه برطرف کردن مشکلات اجتماعی استفاده کرد.

وی، ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی و تحریم‌های وضع شده بر کشور، گفت: بخشی از نگرانی دولت در شرایط کنونی این است که بر مشکلات اقتصادی مردم افزوده نشود و با کنترل این بیماری بتوان هر چه سریع‌تر به شرایط عادی بازگشت.

استاندار لرستان در خصوص تعطیلی بازار، تصریح کرد: همکاری مردم استان در تعطیلی بازار غیرضرور قابل توجه بوده و این روند برای پیشگیری از تجمع و ازدحام در اماکن خرید و فروش تا ۱۶ فروردین ادامه خواهد داشت.

خادمی در رابطه با مسافرت‌ها، خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده مسافرت به استان طی روزهای اخیر که مصادف با نوروز بود، نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود ۸۰ درصد کاهش داشته است و این نشان از عدم جریان مسافرت به لرستان دارد.

وی، استقرار اکیپ‌های بازرسی در ورودی شهرستان‌های استان را از اقدامات مهم در راستای کنترل خودروهای ورودی و انجام تست بیماری کرونا عنوان کرد و انجام این کار را ادامه دار دانست.

استاندار لرستان، افزود: دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان با توجه به وضعیت کنونی تا ۵۰ درصد از نیروهای خود را به مرخصی و دورکاری بفرستند و تدابیری فراهم شود تا افراد علامت دار، بیمار و زنان باردار در محل کار حضور نداشته باشند.

خادمی، ابراز امیدواری کرد با اقدامات انجام شده توسط ستاد مدیریت بیماری کرونا و همکاری و همراهی مردم استان هر چه سریع‌تر شاهد شکست این ویروس و بازگشت به چرخه عادی زندگی باشیم.


استقرار اکیپ‌های بازرسی در ورودی شهرستان‌های لرستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۴ ۰۲:۰۴:۳۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.