خانه | سایر استان ها | آذربایجان شرقی | ایستگاه‌های هواشناسی ۲ شهر آذرشهر و هوراند به بهره برداری می‌رسد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #آذربایجان شرقی
ایستگاه‌های هواشناسی ۲ شهر آذرشهر و هوراند به بهره برداری می‌رسد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ایستگاه‌های هواشناسی ۲ شهر آذرشهر و هوراند به بهره برداری می‌رسد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #آذربایجان شرقی


به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز دوشنبه به مناسبت روز جهانی هواشناسی از اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در تبریز بازدید کرد و در جریان نحوه عملکرد این اداره کل قرار گرفت.

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی در جریان این بازدید با اشاره به اهمیت عملکرد و گزارش‌های هواشناسی در مواقع مختلف اظهار داشت: از سال ۱۳۲۷ ایستگاه هواشناسی همزمان با فرودگاه تبریز ایجاد شده و توسعه یافته و اکنون وارد زندگی مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۱۲۰ ایستگاه هواشناسی در استان فعال است، گفت: ایستگاه‌ها به صورت جاده‌ای، فرودگاهی و کشاورزی اطلاعات را دریافت و تحلیل می‌کنند.

دولتی مهر با اشاره به اینکه ۹ رادار هواشناسی در کشور وجود دارد، افزود: یکی از این رادارها در استان وجود دارد، پایش وضع هوای استان و تحلیل آن بر اساس نقشه‌های هواشناسی در تبریز انجام می‌شود.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی سپس بر ضرورت نصب رادار برد کوتاه در استان تاکید داشت و گفت: نصب رادار برد کوتاه در استان برای رفع مشکلات پوشش راداری نیاز است.

وی با بیان اینکه تصاویر و داده‌ها از رادارها و گیرنده‌های ماهواره‌ای دریافت و تحلیل شده، ادامه داد: باید پوشش رادار هواشناسی در استان کامل شود چراکه محافظت از منابع و و داده‌های آبی و مقابله با تغییر اقلیم یکی از داده‌هایی است که هواشناسی در اختیار کشور قرار می‌دهد.اقطاع نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.