خانه | سایر استان ها | مرکزی | ایفای مسئولیت اجتماعی ازسوی مردم در راستای حفظ منابع آب ضروری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی
ایفای مسئولیت اجتماعی ازسوی مردم در راستای حفظ منابع آب ضروری است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ایفای مسئولیت اجتماعی ازسوی مردم در راستای حفظ منابع آب ضروری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی


یوسف عرفانی نسب در گفت و گو با اقطاع نیوز اظهار داشت: از سال ۱۹۹۳ تاکنون، دوم فروردین ماه برابر با ۲۲ مارس به عنوان روز جهانی آب نام گرفته است و هر سال مانند بسیاری از رویدادهای بین المللی دیگر با یک شعار خاص برگزار می‌شود و موضوعی مهم را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: امسال این روز با شعار «آب و تغییر اقلیم» نام گرفته که هدف آن نشان دادن چگونگی ارتباط آب و تغییر اقلیم است و کشور ما نیز همانند سایر کشورهای جهان با وجود خشکسالی‌های به وجود آمده در طی سال‌های اخیر از توجه به این موضوع بی نیاز نیست.

عرفانی نسب عنوان کرد: تغییرات آب و هوایی، وقوع حوادثی نظیر سیل، خشکسالی، آلودگی آب و… مشکلات مرتبط با حوزه آب را تشدید می‌کند و سیاست گذاران اقلیمی با توجه به نیاز روز افزون انسان و سایر موجودات زنده به آب برای بقا و همچنین برای انجام اموری همانند کشاورزی، صنعت، بهداشت و آموزش و… باید توجه به مساله آب را در برنامه‌های خود قرار دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی تاکید کرد: باید برای مدیریت اثرات ناشی از تغییر اقلیم برنامه ریزی و به موقع اقدام کرد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ۵ الی ۶ درصد مصرف آب مربوط به مصارف خانگی است باید همچنان صرفه جویی و درست مصرف کردن مورد توجه قرار گیرد.

عرفانی نسب افزود: استفاده از تجهیزاتی در قالب کاربری خانگی می‌تواند استفاده درست مصرف آب را به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور در منطقه‌ای خشک و نیمه خشک قرار گرفته، حفظ منابع آبی به ویژه در استان مهم قلمداد می‌شود و تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده است و البته از همه مهم‌تر هریک از افراد جامعه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در استفاده درست از آب و حفاظت از آن سهم به سزایی دارند که باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.


ایفای مسئولیت اجتماعی ازسوی مردم در راستای حفظ منابع آب ضروری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۹:۲۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.