خانه | سایر استان ها | گلستان | بارش برف بهاری ارتفاعات گلستان را سفیدپوش کرد/ تردد با زنجیرچرخ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #گلستان
بارش برف بهاری ارتفاعات گلستان را سفیدپوش کرد/ تردد با زنجیرچرخ - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بارش برف بهاری ارتفاعات گلستان را سفیدپوش کرد/ تردد با زنجیرچرخ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #گلستان


به گزارش اقطاع نیوز، در پی فعالیت سامانه بارشی در گلستان، بارش باران از روز گذشته (یکشنبه) در برخی از مناطق استان آغاز شده و ارتفاعات گلستان بارش برف بهاری را تجربه کردند.

مدیرکل هواشناسی گلستان در گفتگو با اقطاع نیوز اظهارکرد: سامانه بارشی فعالیت خود را از شامگاه شنبه در استان آغاز کرده و فعالیت آن تا اواخر وقت سه شنبه ادامه دارد.

نوربخش داداشی افزود: هم اکنون در اکثر نقاط استان شاهد بارش باران هستیم و بارش ها بین ۳۰ الی ۸۰ میلی متر خواهد بود.

داداشی از بارش برف در ارتفاعات خوش ییلاق و توسکستان و دهنه محمدآباد علی آبادکتول خبرداد و بیان کرد: طی مدت فعالیت این سامانه دمای هوا هشت درجه کاهش یافته و با توجه به بارش های نقطه ای سیلابی شدن رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد، احتمال وقوع صاعقه و خسارت به تاسیسات و ابنیه دور از انتظار نیست.

داداشی به مردم توصیه کرد که در تردد جاده‌ای احتیاط کرده و به حاشیه رودخانه‌ها نزدیک نشوند.

تردد با زنجیرچرخ

رئیس پلیس راه گلستان هم اظهارکرد: تردد در محور توسکستان و خوش ییلاق فقط با زنجیر چرخ ممکن است.

سرهنگ علی عبدی افزود: به دنبال بارش شدید نزولات آسمانی از شب گذشته، همه محورهای استان لغزنده بوده که موجب کاهش سطح ایمنی شده است.

وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، تصریح کرد: تردد در محورهای توسکستان و خوش ییلاق فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

عبدی از مردم خواست از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت ضرورت قبل از شروع سفر از وضعیت راه ها مطلع شده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.


بارش برف بهاری ارتفاعات گلستان را سفیدپوش کرد/ تردد با زنجیرچرخ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۰۹:۲۳:۳۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.