خانه | سایر استان ها | مرکزی | برخورد با ۵۵ محتکر اقلام بهداشتی و عامل تشویش اذهان در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی
برخورد با ۵۵ محتکر اقلام بهداشتی و عامل تشویش اذهان در فضای مجازی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

برخورد با ۵۵ محتکر اقلام بهداشتی و عامل تشویش اذهان در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی


به گزارش اقطاع نیوز، سرهنگ یوسف سپهوند برخورد با شایعه سازان و منتشر کنندگان اخبار جعلی و کذب را از مهمترین مأموریت‌های پلیس فتا در این روزها برشمرد و افزود: با هر متخلفی که قصد تشویش اذهان عمومی و یا سو استفاده اقتصادی از اوضاع فعلی را داشته باشد برابر قانون برخورد قضائی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: به موازات رصد دقیق اخبار و محتواهای بارگزاری شده در فضای مجازی، وضعیت خرید و فروش اقلام و تجهیزات بهداشتی و دارویی در سایت‌های فروشگاهی و کانال‌های شبکه اجتماعی در حال رصد و بررسی است و به محض رؤیت موارد مجرمانه بر طبق ضوابط قانونی با متخلفان برخورد قضائی خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به انجام رصد عام و کلی فضای مجازی و تمرکز بر شناسایی ۹۴ مورد مصادیق مجرمانه قابل پیگیری از سوی کارشناسان پلیس فتا استان، بیان داشت: از این تعداد برابر هماهنگی با مرجع محترم قضائی، ۵ مورد تشویش اذهان عمومی و احتکار مواد بهداشتی ضروری مردم در استان و ۵۰ مورد خارج از استان شناسایی شد و طی این پایش ها ۳۹ مورد احضار، تذکر و ارشاد تلفنی مبنی بر حذف مطالب منتشر شده در فضای مجازی صورت پذیرفت.

سرهنگ سپهوند در ادامه از کشف و ضبط محل اختفا و احتکار اقلام، تجهیزات و مواد بهداشتی مورد نیاز مردم در پایش های فضای مجازی در فرایند تحقیقات کارشناسان پلیس فتا در سطح استان خبر داد و گفت: فردی که با قصد سو استفاده از اوضاع فعلی اقدام به احتکار مقادیری مواد ضد عفونی کننده کرده بود، شناسایی و پس از تشکیل پرونده و به مراجع ذی صلاح معترفی شد.


برخورد با ۵۵ محتکر اقلام بهداشتی و عامل تشویش اذهان در فضای مجازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۷:۲۲:۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.