خانه | سایر استان ها | خراسان جنوبی | تردد در محورهای ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی ۷۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی
تردد در محورهای ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی ۷۰ درصد کاهش یافت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تردد در محورهای ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی ۷۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی


اسدالله جلال‌زاده در گفت‌وگو با مهر از کاهش ۷۰ درصدی تردد در محورهای ورودی و خروجی خراسان‌جنوبی در هفته منتهی به چهارم فروردین خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: نتایج برگرفته از سامانه‌های هوشمند تردد شماری مرکز مدیریت راه‌های استان، کاهش ۷۰ درصدی تردد در محورهای ورودی خروجی استان را نسبت به بازه مشابه سال قبل نشان داده، که از میان روزهای هفته، «پنجشنبه و جمعه» روزهای اوج سفر را به خود اختصاص داده است.

جلال‌زاده با اشاره به اینکه افزایش حوادث جاده‌ای از نوع واژگونی ۴۷ درصد تصادفات از ابتدای امسال نیز معضل دیگری است که در استان با آن مواجه هستیم افزود: این معضل غالباً بدلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه برنامه‌ریزی و مدیریت سفر در طی مسیر، بهره‌مندی از امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵ دقیقه‌ای بعد از هر دو ساعت رانندگی، ازجمله راهکارهای سودمند در کاهش این نوع از تصادفات به شمار می‌آید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: با توجه به فعالیت ۵۸ ایستگاه ثبت تخلف سرعت این اداره کل در سطح محورهای اصلی استان، اِعمال قانون رانندگان متخلف بر اساس سرعت متوسط، بتوانیم امنیت کاربران و مسافرین جاده‌ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای در محورهای استان باشیم.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.