خانه | کرمان | دسترسی به ۷۰ روستا در جنوب کرمان امکان پذیر نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کرمان
دسترسی به ۷۰ روستا در جنوب کرمان امکان پذیر نیست - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

دسترسی به ۷۰ روستا در جنوب کرمان امکان پذیر نیست – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کرمان


به گزارش اقطاع نیوز، محمدجواد فدایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۴ ساعت بارندگی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان داشته‌ایم، اظهار کرد: در شهرستان رودبار جنوب، حدود ۵۰ درصد شهر زهکلوت را آب با حدود یک متر ارتفاع فرا گرفته است و تعداد زیادی از منازل آسیب دیده‌اند.

وی بیان داشت: در شهر کهنوج نیز آبگرفتگی شدیدی داشتیم، روستاهای زیادی خسادت دیده‌اند، تعداد زیادی از پل‌های جاده‌ها و آبنماها تخریب شده‌اند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه به کشاورزی و دامداری خسارت‌های زیادی وارد شده است، عنوان کرد: امروز ما در منطقه حضور پیدا کرده و جلسه مدیریت بحران را تشکیل دادیم که در این زمینه تصمیماتی گرفته شد.

وی تصریح کرد: قرار بر این شد که خانه‌هایی که به دلیل آبگرفتگی قابل سکونت نیستند، اسکان موقتی برای امشب و فردا شب توسط هلال احمر برای آنها تأمین و آذوقه لازم نیز توزیع شود.

استاندار کرمان اضافه کرد: حدود ۳۰ روستا فقط از طریق ماشین‌های کمک دار می‌توان به آنها دسترسی داشت و ۷۰ روستا نیز به دلیل وجود سیلاب‌های فصلی، امکان دسترسی از طریق ماشین‌های کمک دار به آنها وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب که امروز از بالگرد هم به دلیل شرایط نامساعد جوی نتوانستیم استفاده کنیم، بیان کرد: در حال تلاش هستیم که این آسیب‌ها در کوتاه مدت مرتفع شوند، همچنین در حال برآورد خسارات هستیم که در ادامه این برآورد را به مدیریت بحران ارسال می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر کار بازسازی اغاز شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.