خانه | سایر استان ها | زنجان | دولت ساختارهای مناسبی برای تحقق شعار سال ایجاد کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #زنجان
دولت ساختارهای مناسبی برای تحقق شعار سال ایجاد کند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

دولت ساختارهای مناسبی برای تحقق شعار سال ایجاد کند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #زنجان


حجت‌الاسلام سعید احمدی در گفتگو با اقطاع نیوز، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از سال ۹۵ در نام‌گذاری سال‌ها توجه ویژه‌ای به بحث اقتصاد مخصوصاً مقوله تولید دارند، گفت: امسال نیز معظم‌له سال ۹۹ را به سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.

وی با بیان اینکه این نام‌گذاری سال‌ها، مشق جهادی و رسالت امت را در یک سال مشخص می‌کند، تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب در همان ابتدای سال، سمت و سوی حرکت دولت و ملت را مشخص می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه توجه به یک نقطه و مسئله نشان از اهمیت موضوع دارد، ادامه داد: این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که اگر در همان ابتدای سال، جهت تلاش انسان مشخص شود، در انتهای سال می‌تواند نسبت به عملکرد یک ساله ارزیابی درستی را داشته باشد.

احمدی با اشاره به اینکه با همه تلاش‌هایی که طی چند سال گذشته در حوزه اقتصاد صورت گرفته است اما هنوز در بحث تولید تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، اظهار کرد: امسال بنا است با تلاش و کوشش ملت، به‌ویژه جوانان در بحث تولید به یک جهش دست یابیم و این همت مضاعف همه دست‌اندرکاران را می‌طلبد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: مجلس جدیدی که امسال شکل می‌گیرد باید مهم‌ترین رسالت خود را توجه به این شعار دانسته و در راستای عملی شدن این شعار، قدم‌های موثری بردارد و تلاش خود را به رفع موانع تولید در کشور معطوف کند.

احمدی با تاکید بر اینکه دولت اسلامی باید در راستای تحقق این شعار، ساختارهای مناسبی را ایجاد کند، گفت: بهبود فضای کسب و کار و نیز توجه به نیازهای کارفرمایان و کارگران، از مواردی است که باید بدان توجه شود. همچنین کاهش واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود، از مسائلی است که در راستای جهش تولید راه‌گشا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: در این میان، اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت مراکزی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مانند مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و استارتاپ‌ها می‌توانند سرعت این جهش را افزایش دهند.

احمدی بیان کرد: امروزه ایده‌های جدید و استارتاپ‌ها بخش اصلی دنیای تکنولوژی شده و کسب و کارهای پردرآمدی را ایجاد کرده‌اند. از طرفی بسیاری از افراد ایده‌هایی در ذهن دارند که تاکنون موفق به اجرای آن نشده یا شرایط اقتصادی مانع از مطرح کردن آن شده است، لذا توجه به این مسئله نیز در جهش تولید بسیار موثر خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه، توجه به بازار بزرگ منطقه و صادرات کالای ایرانی و نیز هموار کردن مسیر صادرات را در جهش تولید بسیار تاثیرگزار دانست و اظهار کرد: مدیریت و هدایت سرمایه از جاهایی که مولد نیست، به سمت تولید، از موارد مهمی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد. همچنین توجه به بنگاه‌های زودبازده در کنار کارخانه‌های بزرگ می‌تواند سرعت این جهش را افزایش دهد.

احمدی با اشاره به اینکه اهتمام به صنایع تبدیلی در کنار صنایع نیز می‌تواند ارزش‌افزوده بیشتری را برای تولیدکنندگان داشته باشد، تصریح کرد: جهش تولید، جهش در اشتغال و صادرات را به دنبال دارد که باعث می‌شود می‌شود کشور در آینده‌ای نزدیک از وابستگی به کشورهای دیگر خلاص شود، به صورتی که تحریم‌های ظالمانه اثری نداشته باشد.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.