خانه | سایر استان ها | کردستان | روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نگران کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کردستان
روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نگران کننده است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نگران کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کردستان


به گزارش اقطاع نیوز، بهمن مرادنیا صبح دوشنبه در حاشیه آغاز فعالیت چهارمین خط تولید مواد ضد عفونی کننده در کردستان که به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهور فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار داشت: خوشبختانه از روزهای اول که مشکل مواد ضدعفونی داشتیم چهار واحد تولیدی خط تولید خود را تغییر داده و نیاز استان را تامین کردند و اگر در ادامه روند کار بتوانیم الکل را تامین کنیم می توان نیاز استان های دیگر را نیز تامین کرد.

وی افزود: تاکنون ۱۸۰ هزار بطر مواد ضدعفونی در واحدهای تولیدی استان کردستان تولید شده که ۸۰ هزار بطر از آن در داروخانه های استان توزیع شده و مشکلی از این لحاظ نداریم.

استاندار کردستان ادامه داد: مردم باید بحث کرونا را جدی بگیرند چرا که روزانه آمارها افزایش یافته و بر اسای اخرین آمار علوم پزشکی کردستان شمار مبتلایان امروز نسبت به روز گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به دستور رئیس جمهور مربوط به تعطیلی بازارها اشاره کرد و یادآور شد: دستگاه های خدمت رسان و دولتی کماکان باز هستند اما کارکنان آنها به یک سوم کاهش یافته و باید کلیه اصناف غیر از فروشگاه هایی که نیاز روزانه مردم را تامین می کنند، تعطیل شود.

وی همچنین در خصوص کنترل مبادی ورودی استان برای جلوگیری از مسافران، بیان کرد: ورودی شهرهایی که در مرز استان قرار دارند در چهار نقطه ورودی استان های زنجان، کرمانشاه، همدان و آذربایجان غربی و شرقی در حال کنترل است و تمام مراقب ها انجام می شود اما مردم باید پای کار باشند.


روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نگران کننده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۳:۴۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.