خانه | سایر استان ها | چهارمحال و بختیاری | شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۶ نفر رسید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #چهارمحال و بختیاری
شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به 66 نفر رسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

شمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۶ نفر رسید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #چهارمحال و بختیاری


به گزارش اقطاع نیوز، مجید شیرانی صبح یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با اعلام نتایج آزمایشات ۲ نفر دیگر، تعداد مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۶۶ نفر رسید.

وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون ۳۵۵ نفر با علائم بالینی مشکوک در مراکز درمانی استان مورد مداوا و مراقبت قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: در حال حاضر تست اولیه ۲۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان مثبت اعلام شده است که به علت تراکم بالای نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه مرجع در انتظار پاسخ قطعی هستند.

وی یادآور شد: ۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی تاکید کرد: ۶۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری و تحت درمان و مراقبت هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کرونا همچنان ۹ نفر هستند.

وی گفت: براساس مدل‌سازی‌های از قبل انجام شده پیک بیماری اواخر اسفند و هفته اول فروردین ماه است.

شیرانی ادامه داد: در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، وضعیت شیوع بیماری پایدار نخواهد ماند و شاهد پیک ثانویه آن در روزهای پایانی تعطیلات خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: توجه به نکات بهداشتی، رعایت در خانه ماندن، خودمراقبتی و پرهیز از حضور در تجمعات موجب خواهد شد تا از گردنه سخت گذر این بیماری به سلامت عبور کنیم.

وی بیان کرد: عدم توجه به توصیه «در خانه بمانیم» طولانی شدن روند شیوع بیماری را در پی دارد و بیشترین آمار مبتلایان به کرونا به ترتیب در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و لردگان هستند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.