خانه | خبرگزاری موج | عمل به توصیه پزشکان و متخصصین ضروریست| – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
عمل به توصیه پزشکان و متخصصین ضروریست

عمل به توصیه پزشکان و متخصصین ضروریست| – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به گزارش اقطاع نیوز قم، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پاسخ به سوال شرعی جمعی از مقلدین پیرامون مسافرت غیرضرور در شرایط شیوع ویروس کرونا ،‌ بیان کرد: مسافرتی که این بیماری را منتقل کند و موجب آسیب به خود و دیگران باشد، جایزنیست.

این مرجع عالیقدر در سوال شرعی مقلدین آمده است: با توجه به شیوع بیماری کرونا، پزشکان و مسئولان بهداشتی و متخصصین موضوع سلامت، توصیه می‌کنند که از تجمع در مراکز عمومی خوداری شود و از مسافرت‌های غیر ضروری پرهیز گردد، و به جهت واگیردار بودن این ویروس در ایام نوروز دید و بازدید صورت نگیرد، بر این اساس چند سئوال مطح می گردد: با توجه به نظرات متخصصین حکم مسافرت غیر ضروری، که احتمال آن دارد در این سفر هم جان خودمان به خطر افتد و هم دیگران چیست؟

سوال ادامه یافته است: با توجه به اهمیت صله رحم آیا می‌توان برای رعایت نظر پزشکان بطور تلفنی یا پیامکی احوال پرسی نمود، یا باید حتماً حضوری باشد تا ثواب آن راببرد.

آیت الله نوری همدانی در جواب بیان کردند: قبلاهم گفته ایم همانطور که توسل به وجود مقدس پیامبراکرم و ائمه معصومین علیهم السلام وخواندن دعا و تلاوت قران موثر است و باید انجام شود عمل به توصیه پزشکان ومتخصصین لازم و ضروریست ومسافرتی که این بیماری را منتقل کند و موجب آسیب به خود و دیگران باشد جایز نیست و توصیه می شود مردم عزیز باید از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

در ادامه جواب این مرجع تقلید آمده است: در فرض مذکور لازم نیست احوالپرسی حضوری باشد، می تواند به وسیله تلفن یاشکل های دیگر از احوال هم مطلع شوند و اظهار محبت خود را داشته باشند و همینطور برای کمک مادی می توانند از طریق های غیرحضوری اقدام نمایند.

 


عمل به توصیه پزشکان و متخصصین ضروریست – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۵:۴۹:۵۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.