خانه | سایر استان ها | تهران | فعالیت۳۰واحدتولیدی/۴۰۰هزار ماسک روزانه در استان تهران تولید میشود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #تهران
فعالیت۳۰واحدتولیدی/۴۰۰هزار ماسک روزانه در استان تهران تولید میشود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فعالیت۳۰واحدتولیدی/۴۰۰هزار ماسک روزانه در استان تهران تولید میشود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #تهران


به گزارش اقطاع نیوز، حسین مدرس خیابانی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولید پوشاک در شهرک صنعتی نصیرآباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم که در یکی از این کارگاه‌هایی که مشغول به تولید پوشاک و البسه بودند و با شروع بیماری کرونا خط تولیدشان را به تولید ماسک تبدیل کرده‌اند حضور پیدا کنیم.

مدرس خیابانی افزود: در حد این کارگاه حدود ۳ کارخانه بزرگ تجهیز شده امروز ظرفیت این کارخانه حدود ۱۰۰ هزار ماسک در روز است که اگر با ظرفیت کامل‌تر کار کند و بتوانیم کارگران مورد نیاز را فراهم کنیم به دو برابر قابل افزایش خواهد یافت.

وی گفت: چیزی را که در بخش تأمین اقلام بهداشتی در نظر ما است تمام تمرکزمان بر روی استفاده از ظرفیت‌های داخلی است و تکیه گاه اصلی و نگاه بلند مدت ما این بوده که بتوانیم ظرفیت‌های داخلی را فعال کنیم و این اتفاق افتاده الان مشابه این کارگاه سه تا است که یکی همین در شهرک نصیر آباد دومی در شهرک کمال آباد و سومی در کهریزک فعال شده است.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه حدود ۳۰ واحد تولیدی کوچک‌تر از این هم در سطح استان تهران فعال شده است افزود: واحدها از لحاظ تعداد در همه کشور و در تمام استان‌ها تقریباً هر واحد تولیدی و هر کارگاهی که قابلیت تبدیل خط تولید از محصولات دیگر مثل لباس و پوشاک داشته تمام ظرفیت به کار گرفته و فعال شده است.

مدرس خیابانی اظهار داشت: برآورد ما این است که حداقل در استان تهران حدود ۴۰۰ هزار عدد ماسک به صورت روزانه از طریق این کارگاه تولید می‌شود و این عدد در سطح کشور حدود ۲ میلیون عدد است.

قائم‌مقام وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: تولید ۲۲ تا کارخانه صنعتی حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار عدد ماسک است که با ماشین آلات جدیدی که تحویل دادیم و قراردادهایی که با نیروهای مسلح بسته‌ایم این عدد به دو برابر می‌رساند.

وی عنوان داشت: ستاد اجرای فرمان امام نیز با واردات ماشین آلات جهت تولید ماسک ظرفیت‌ها را افزایش می‌دهد و روز به روز در حال اضافه شدن است و اثرات آن را می‌توانیم در توزیع ماسک در بیمارستان‌ها و مرکز درمانی ببینیم که از طریق و شبکه‌های داروخانه‌ای نیز اقدام به توزیع می‌شوند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.