خانه | سایر استان ها | قزوین | فعالیت بازار سنتی ومجتمع‌های تجاری تا ۱۳ فروردین ممنوع است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #قزوین
فعالیت بازار سنتی ومجتمع‌های تجاری تا ۱۳ فروردین ممنوع است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فعالیت بازار سنتی ومجتمع‌های تجاری تا ۱۳ فروردین ممنوع است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #قزوین


منوچهر حبیبی در گفتگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: هرگونه فعالیت در بازار سنتی، مجتمع‌های تجاری و مراکز غیر ضرور، مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و تخلف محسوب می‌شود و از طریق تعزیرات حکومتی و مرجع قضائی قابل پیگیری است.

وی افزود: از بازار و اصناف قزوین، انتظار می‌رود خودشان پیش قدم شوند و به جهت تأمین سلامت مردم و مراکز غیر ضروری را موقتاً تعطیل کنند.

حبیبی در ادامه گفت: مسافرت‌ها کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته، میزان مصرف سوخت کم شده و میهمان پذیر ها، هتل‌ها و مسافر خانه‌ها هیچ گونه مسافر و میهمانی پذیرش نداشته اند.

معاون سیاسی استاندار قزوین تصریح کرد: مکان‌های گردشگری و تاریخی تعطیل و ادارات دولتی به حالت نیمه تعطیل در آمده اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل می‌باشند و لذا از بازاریان هم انتظار می‌رفت در این بحران بین المللی به میدان بیایند و همپای سیستم اداری و دولتی به مهار این ویروس مخرب کمک کنند.

معاون سیاسی استاندار قزوین تاکید کرد: تعزیرات حکومتی و اداره اماکن نیروی انتظامی، سازمان صمت و اتاق اصناف در این راستا مسئولیت مستقیم دارند و موضوع را می‌بایست تا اجرایی شدن پیگیری نمایند و اگر بازار و اصناف همراهی نمایند، زنجیره انتقال به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته و شهر از این ویروس پاک خواهد شد.

وی افزود: از بخش اعظمی از اصناف و بازاریان که همراهی کردند و خود جوش تعطیل کردند از جمله ۱۱ اتحادیه تشکر کنم.

معاون سیاسی استاندار در ادامه با اشاره به اقدام برخی بازاریان گفت: از بازاریانی که همراهی کردند تشکر می‌کنم به عنوان نمونه صاحب یکی از مجتمع‌های تجاری، سه طبقه با گنجایش ۸۰ اتاق و ظرفیت ۳۲۰ تخت را بصورت رایگان در اختیار ستاد مقابله با کرونای استان قرار داد که نمونه‌ای از حضور در صحنه و میدان برخی از بازاریان نیز است.

حبیبی ادامه داد: همشهریان هیچ‌گونه دغدغه‌ای در خصوص تأمین کالاهای ضروری مواد غذایی، بهداشتی نداشته باشنددر این راستا تا ۳ ماه آینده پیش بینی لازم صورت گرفته و به اندازه کافی ذخیره سازی صورت گرفته است لذا از هجوم به فروشگاه‌ها جدا اجتناب کنند.

حبیبی یادآور شد: فعالیت نانوایی‌ها، میوه و تره بار قصابی‌ها، تأمین گوشت و مرغ به صورت شبانه روزی خواهد بود و هیچ گونه محدودیتی ندارد.


فعالیت بازار سنتی ومجتمع‌های تجاری تا ۱۳ فروردین ممنوع است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۳:۲۲:۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.