خانه | سایر استان ها | همدان | مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #همدان
مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #همدان


به گزارش اقطاع نیوز، علی مالمیر ظهر دوشنبه در صحن شورای شهر همدان با بیان اینکه مجموع تخت‌های اقامت دارای مجوز از میراث فرهنگی استان همدان ۴ هزار و ۳۰ تخت است که طی روز دوم فروردین ماه مجموع تخت اشغال شده ۹ تخت بود که نمی‌توانستیم آنها را مسافر نوروزی بدانیم، گفت: در بازدید از مرکز اقامت گنجنامه نیز فردی به علت بازسازی منزلش خانواده را در هتل گنجنامه مستقر کرده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بیان اینکه در باغ‌ها بیشتر شاهد حضور مسافر هستیم و در حال حاضر سطح اشغال هتل‌های استان همدان حتی یک درصد هم نیست در حالی که سال گذشته بیش از ۹۵ درصد بود، اظهار داشت: اگر ستاد مقابله با کرونا به این تصمیم برسد که هتل‌ها باید تعطیل شوند این کار انجام خواهد شد.

مالمیر خانه مسافرها را از حوزه‌های پرچالش برشمرد و با بیان اینکه از روز اول ۱۴۰ خانه مسافر را بازدید کردیم که بیشتر آنها خالی بودند و حدود ۱۰ خانه؛ مسافر داشتند که با کمک نیروی انتظامی و نیروی قضائی پلمب شدند، گفت: در این بازرسی‌ها در مواردی صاحب خانه‌مسافر اصلاً درب خانه را باز نکرد و چگونه می‌توانستیم با این موضوع برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه غالب خانه مسافرها بررسی شده و شماره تلفنی نیز پیش‌بینی شده تا مردم موارد تخلف خانه مسافرها را گزارش دهند و بر اساس تماس‌های برقرار شده گشت میراث فرهنگی به آدرس داده شده اعزام می‌شود، گفت: روزانه حداقل ۲۵ تماس با شماره تلفن پیش‌بینی شده برقرار می‌شود که حدود ۵ تا ۶ مورد از آنها آدرس را در اختیار قرار می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه پلیس فتا نیز در فضای مجازی وارد عمل شده و ارتباط مسافران با اجاره دهندگان خانه مسافرها در فضای مجازی قطع شده است، گفت: تعداد مسافران حاضر در همدان اندک است و کسانی که دیده می‌شوند بیشتر مقیم سایر استان‌ها و همدانی هستند.

مالمیر با بیان اینکه تأسیسات گردشگری استان همدان به طور کامل تعطیل است، گفت: در سال‌های موفق از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین حداکثر آمار مسافران استان همدان ۲۰۰ هزار نفر شب می‌شد حتی اگر در آمارها آب می‌بستیم حال چطور ممکن است در مدتی کم ۱۰۰ هزار نفر به استان همدان سفر کرده باشند.

وی با تاکید بر اینکه با حضور مسافران در خانه مسافرها برخورد می‌شود، تاکید کرد: در این زمینه نباید آرامش مردم را نیز بر هم زد.


مردم تخلف واحدهای اقامتی مسافرپذیر در استان همدان را گزارش دهند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۰:۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.