خانه | سایر استان ها | فارس | موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #فارس
موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #فارس


مهدی نجفی در گفت و گو با اقطاع نیوز از اخذ پروانه موزه برای پنج موزه استان خبرداد و گفت: طی سال گذشته برای پنج موزه فارس از جمله موزه شخصی آیت الهی در لارستان، موزه مفاخفر فارس در خانه زینت الملوک، موزه دلگشا، موزه مردم شناسی لپویی و… پروانه اخذ شده است.

وی ادامه داد: برخی از این موزه‌ها از سال ۸۳ فعالیت داشتند اما تاکنون موفق به اخذ پروانه فعالیت نشده بودند که در نهایت با اقدامات صورت گرفته برای آنها پروانه گرفته شد.

سرپرست امور موزه‌ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ موزه در فارس فعال است که با صدور این سه پروانه بهره برداری تعدادموزه ها ی استان به ۳۸ مورد می‌رسد، افزود: علاوه بر این پروانه موزه عروسک ملل در شیراز و همچنین اوز صادر شده که در سال جاری فعالیت خود را آغاز می‌کند.

نجفی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار قلم شیء تاریخی در موزه‌های فارس وجوددارد، افرود: این اقلام ثبتی و مطالعاتی هستندکه اقلام ثبتی قابلیت نمایش دارند.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به اینکه در سال گذشته ۹۰ اثر منقول موزه‌ای استان در فهرست ملی به ثبت رسید، تاکید کرد: برخی از این اقلام به صورت مجموعه‌ای در فهرست ملی به ثبت رسیدندبرای نمونه می‌توان به اشیا تاریخی شاخص در موزه‌های تخت جمشید، بیشاپور و موزه پارس اشاره کردکه ملی شدند.

سرپرست امور موزه‌ها در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تاکیدکرد: روندثبت ملی اقلام موزه‌ای و منقول استان فارس در سال جاری ادامه می‌یابد.
 


موزه عروسک ها در دو شهرستان فارس راه اندازی می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۸:۵۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.