خانه | سایر استان ها | مرکزی | میانگین بارش اخیر در مرکزی ۲۰ میلیمتر/ برخی نقاط دچار سرمازدگی شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی
میانگین بارش اخیر در مرکزی ۲۰ میلیمتر/ برخی نقاط دچار سرمازدگی شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

میانگین بارش اخیر در مرکزی ۲۰ میلیمتر/ برخی نقاط دچار سرمازدگی شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #مرکزی


حمید غیاثی در گفت و گو با اقطاع نیوز، پیرامون آخرین وضعیت استان در ارتباط با وقوع بارش‌های بهاره طی شبانه روز اخیر اظهار داشت: از روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه سال ۹۸ بنا به اعلام ستاد بحران کشور مبنی بر ورود یک سامانه بارشی از نواحی غربی به کشور و پیرو آن در ستاد مدیریت بحران استان هشدارهای لازم به تمامی شهرداری‌ها، فرمانداری‌های شهرستان‌ها و اعضای ستاد مدیریت بحران نسبت به بارندگی‌ها ارسال شد.

وی ادامه داد: از دوم فروردین ماه نیز بنا به تاکید استاندار مرکزی هشدارهای لازم به منظور آماده باش صد درصدی شهرداران، فرمانداران شهرستان‌ها، بخشداران و اعضای ستاد مدیریت بحران نسبت به بارندگی‌ها داده شده است.

مدیرکل بحران استانداری مرکزی بیان کرد: تاکید استاندار مرکزی طی روز گذشته در جلسه ستاد مدیریت بحران و مقابله با کرونا که به طور همزمان برگزار شد، هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌ها در مواجهه با حوادث ناشی از بارش‌های بهاره بوده است.

غیاثی اظهار کرد: میانگین بارش در ۲۴ ساعت گذشته در استان بیش از ۲۰ میلیمتر بوده به طوری که در بعضی مناطق بیش از ۵۰ میلیمتر و در بعضی از مناطق زیر ۱۰ میلیمتر گزارش شده است.

وی گفت: در مناطق سردسیر استان مانند شازند، خنداب، کمیجان، فراهان تفرش، غرق آباد و خرقان زرندیه احتمال سرمازدگی درختان و شکوفه‌های باز شده وجود دارد.

مدیرکل بحران استانداری مرکزی بیان داشت: شب گذشته با همکاری اداره کل راهداری استان چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر برف روبی در محورهای مواصلاتی انجام شده است.

غیاثی گفت: تاکنون گزارشی از وقوع سیلاب و تخریب سدها و بندهای خاکی در استان گزارش نشده است و تنها دو مورد پارگی سیم بوده که با همکاری شرکت توزیع برق برطرف شده است.

وی گفت: با توجه با بارندگی‌های سال گذشته نزدیک به ۷۰ الی ۸۰ درصد سدهای استان از ذخایر آبی و استحکام خوبی برخوردار هستند و از ابتدای سال جاری تاکنون با مشکلی مواجه نبودند.

مدیرکل بحران استانداری مرکزی بیان داشت: با توجه به سیل ناشی از بارندگی فروردین سال گذشته، بازسازی سدها و بندها نیز با همکاری اداره کل منابع طبیعی، شرکت آب منطقه‌ای و سازمان جهاد کشاورزی استان صورت پذیرفت.

مدیرکل بحران استانداری مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر بازدید و بررسی وضعیت مسیل رودخانه‌ها، سدها و بندهای استان و نظارت مستمر و دائم بر شرایط این نقاط، در دستور کار قرار دارد.


میانگین بارش اخیر در مرکزی ۲۰ میلیمتر/ برخی نقاط دچار سرمازدگی شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان – – ۲۰۲۰-۰۳-۲۳ ۱۶:۵۳:۳۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.