خانه | کرمان | نجات یک نفر از آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در کرمان #کرمان
نجات یک نفر از آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در کرمان

نجات یک نفر از آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی در کرمان #کرمان


اقطاع نیوز/کرمان مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از طعمه حریق شدن یک منزل مسکونی در شهر کرمان خبر داد.

“رضا میرزایی” در تشریح جزییات این خبر گفت: طی تماس تلفنی در ساعت ۱۸ عصر امروز دوشنبه چهارم فروردین ماه با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (۱۲۵) این سازمان از طعمه حریق شدن یک منزل مسکونی آگاه شدیم.

وی محل حادثه را خیابان شهید شیروانی واقع در بلوار جمهوری اسلامی کرمان اعلام کرد و افزود: بلافاصله دو تیم از آتش‌نشانان از ایستگاه های شماره ۷ و ۱۰در محل حادثه حضور پیدا کردند و عملیات اطفاء حریق منزل مسکونی را در دستور کار قرار داده و از سرایت آتش سوزی به دیگر منازل در مجتمع مسکونی جلوگیری کردند.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان در ادامه بیان کرد: این آتش سوزی در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی رخ داده بود و با توجه به قفل بودن درب ورودی منزل و گیر افتادن یک نفر از ساکنین در میان شعله های آتش، آتش نشانان نجات جان فرد گیر افتاده در آتش را را در اولویت عملیات قرار داده و بدون اتلاف وقت سریعا به منزل ورود کردند و هم زمان با اطفاء حریق، با انجام اقدامات اولیه تنفسی و ماساژ قلبی اقدام به نجات جان فرد مصدوم که کاملا در اثر دود ناشی از آتش سوزی بیهوش شده بود کردند.

میرزایی بیان کرد: این عملیات همچنین برای آتش نشانان با توجه به تعداد زیاد ساکنین و مجتمع های هم جوار از حساسیت بالایی برخوردار بود و آتش نشانان سریعا با شلنگ‌اندازی و آبرسانی و عملیات اطفاء حریق را با موفقیت و در کمترین زمان انجام دادند. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: علت این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است و فرد دچار حادثه شده که در اثر دود ناشی از آتش سوزی دچار مصدومیت شده بود، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

انتهای پیام


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.