خانه | سایر استان ها | خوزستان | نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در شوشتر آماده بهره‌برداری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خوزستان
نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در شوشتر آماده بهره‌برداری است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در شوشتر آماده بهره‌برداری است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خوزستان


مجتبی کلانتر در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: این نقاهتگاه که در فاز اول با ۲۴ تخت و برای مراقبت‌های پس از بهبودی بیماران مبتلا به کرونا است که با همت شورای سلامت شهرستان شوشتر و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در محل سالن صادقین تجهیز شده و به زودی بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: بیماران پس از بهبودی از کرونا در این محل تحت مراقبت هستند و تا با برطرف شدن بیماری، اجازه حضور آنان در خانواده و اجتماع داده نخواهد شد چرا که موجب انتقال ویروس نشود.

کلانتر بیان کرد: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «محل نقاهتگاه» باید دارای تهویه مناسب، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و موارد بهداشتی مانند حمام و دستشویی بوده و قابلیت شستشوی سالن‌ها را داشته باشد که با توجه به مجموع این نکات این محل برای راه‌اندازی نقاهتگاه انتخاب شده است.

فرمانده قرارگاه بسیج ملی مبارزه با کرونا شهرستان شوشتر نسبت به رعایت نکردن موارد بهداشتی هشدار داد و گفت: اگر مردم نسبت به رعایت موارد بهداشتی، شستشوی دست‌ها، پرهیز از دیدوبازدید و تجمعات اقدام کنند و تا حد امکان در خانه بمانند؛ می‌توانیم امیدوار باشیم که این نقاهتگاه نیاز به افزایش تخت نداشته باشد اما اگر موارد فوق رعایت نشود وضعیت بسیار نگران‌کننده خواهد بود.

کلانتر در پایان تصریح کرد: از همه مردم شهرستان شوشتر درخواست می‌شود که در این ایام از سفر کردن یا پذیرش مسافر خودداری کنند تا بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.