خانه | سایر استان ها | خراسان شمالی | وقتی هزینه مراسم ترحیم به کمک کرونایی‌های اسفراین می‌آید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان شمالی
وقتی هزینه مراسم ترحیم به کمک کرونایی‌های اسفراین می‌آید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وقتی هزینه مراسم ترحیم به کمک کرونایی‌های اسفراین می‌آید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان شمالی

به گزارش اقطاع نیوز، در گیر و دار اخبار ناخوشایند شیوع کرونا یک خبر خوب از قلم رسانه‌های خراسان شمالی افتاد و آن‌هم وقف خیر خانواده شهیدی که هزینه مراسم ختم پدر را صرف خرید یک دستگاه مورد نیاز این روزهای بیماران کرونایی کردند. البته داستان این نقطه‌زنی خانواده عیاشی را باید در دختر پرستارشان جست که این روزها به مانند برادر شهیدش در خط مقدم در حال مبارزه با کرونا است.

خدیجه عیاشی گفت: پدر من چند سالی درگیر بیماری نارسایی کلیه و فشار خون بالا بود. این دردهای لاعلاج او را خانه‌نشین کرده بود. همیشه در گوش ما می‌گفت آدم باید برای خلق خدا فایده داشته باشد و مصداق عینی کلام او پسر شهیدش بود. مرگ او در این روزهای خاص شاید حکمتی داشت.

عیاشی در حالی که مادرش در کنارش نشسته بود نمی‌خواست، پیرزن اشک‌هایش را ببیند ادامه داد: در روزهایی که کرونا امان همه را بریده، کمبود تجهیزات درد روی درد کادر درمانی است. کمبودی که برای ما که درگیر کار هستیم فراتر از ماسک، گان و… است.

پرستار سپیدپوشی که این روزها به واسطه فوت پدر عزیزش رخت سیاه بر تن دارد، افزود: با توجه به ممنوعیت برگزاری مراسم ترحیم و این‌که برپایی مجلس عزا باعث تخلیه احساسات درونی بازماندگان می‌شود، سنگینی این غم خانواده را بی‌تاب کرده بود.

عیاشی گفت: برای همین خانواده دنبال راه‌کاری برای آرامش قلب خود بودند تا این‌که به یک‌باره من نیاز مبرم بیمارستان را به یک دستگاه مطرح کردم. خانواده هم با کمال رضایت این پیشنهاد را پذیرفتند و با مجمع خیرین سلامت تماس گرفتم و کارها انجام شد.

عیاشی درباره این دستگاه گفت: همان‌طور که می‌دانید، تشخیص یک بیمار کرونایی ازتصاویر شش‌های او و مشکلات تنفسی ایجاد شده برای فرد است و این وسیله در واقع سریع‌تر از ارزیابی فشارخون، نبض و تنفس، مشکلات موجود در اکسیژن‌رسانی را نشان می‌دهد.

خانم پرستار در ادامه با لبخندی که نشان از رضایت داشت گفت: به گواه خون پاک برادر شهیدم از موقعی که این دستگاه را خریداری کردیم آرامش و سکینه‌ای بر قلب همه خانواده و به‌خصوص مادر پیرم حاکم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.