خانه | خواندنی ها | یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز | نمرات بازی Half-Life: Alyx منتشر شد – اقطاع نیوز #خواندنی ها
یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز | نمرات بازی Half-Life: Alyx منتشر شد

یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز | نمرات بازی Half-Life: Alyx منتشر شد – اقطاع نیوز #خواندنی ها


نسخه‌ی جدید سری Half-Life با نام Alyx امروز در استیم منتشر خواهد شد و به همین مناسبت، نمرات و نقد‌های این بازی منتشر شده‌اند که نوید یک بازی شاهکار را می‌دهند. در ادامه همراه باشید تا به بررسی نمرات اعلام شده بپردازیم.

داستان بازی Half-Life: Alyx در بین داستان دو بازی Half-Life و Half-Life 2 روایت می‌شود و شخصیت‌هایی نظیر Alyx Vance و پدرش نیز در جهان بازی حضور خواهند داشت. همانند نسخه‌های قبلی این سری، در Alyx نیز با محیطی رو به رو خواهید شد که تحت تاثیر حمله‌ی فضایی‌ها قرار دارد و همچنین گیم‌پلی بازی نیز شامل مبارزات، حل پازل‌ها و جست و جو در محیط‌های مختلف خواهد بود.

Half-Life: Alyx در نوامبر سال ۲۰۱۹ به صورت اختصاصی برای رایانه‌های شخصی و هدست‌های واقعیت مجازی معرفی شد و تاکنون صحبتی از نسخه‌ی دیگری که بتوان آن را بدون هدست‌های واقعیت مجازی تجربه کرد، نشده است.

VG247 10/10

Alyx همانند یک فضایی گرسنه، در بالای برجی بلند ایستاده است و فریاد می‌کشد که زودباش و مرا تجربه کن! این بازی تنها چیزی است که در این چند وقت نظر مرا حسابی به خودش جلب کرده است.

IGN 10/10

Half-Life: Alyx قدم جدیدی را به عنوان یک بازی VR در زمینه‌ی تعامل، جزئیات و طراحی مراحل برمی‌دارد. این بازی به خوبی نشان می‌دهد که یک سازنده‌ی شناخته شده قادر است تا چه کار‌هایی را با تکنولوژی‌های جدید انجام دهد.

DualShockers 10/10

به عنوان یک بازی که از پایه ساخته شده است تا بتواند جزئیات یک جهان واقعی را به نمایش بگذارد،‌ Half-Life: Alyx یک بازی انقلابی در زمینه‌ی VR است.

PC Gamer 9.3/10

شخصیت‌های قدیمی، دشمنان جدید و یک داستان هیجان انگیز دلایلی هستند قدم زدن دوباره در شهر City 17 به صورت واقعیت مجازی را به تجربه‌ای هیجان انگیز کرده‌اند.

IGN Italia 9/10

Half-Life: Alyx تجربه‌ی شگفت انگیزی است که نشان می‌دهد،‌ چه کار‌هایی را می‌توان با تکنولوژی واقعیت مجازی انجام داد. این حجم از تحقیقات و تلاشی را که استودیوی ولو انجام داده است را در گذشته از سوی هیچ شرکت دیگری شاهد نبوده‌ایم. این بازی شاید یک بازی بی نقص و انقلابی نباشد، اما یک تجربه‌ی بسیار مهم برای طرفداران سری Half Life به شمار می‌رود.

PCWorld 9/10

Half-Life: Alyx شاید یک بازی انقلابی نباشد، اما قطعا یکی از بهترین تجربه‌هایی است که می‌تواند در زمینه‌ی واقعیت مجازی داشته باشید و یکی از با کیفیت‌ترین تجربه‌های پلتفرم رایانه‌های شخصی به شمار می‌رود. این بازی شروع بسیار قدرتمندی هم برای سری Half-Life و هم برای تکنولوژی واقعیت مجازی است.

Gamespot 9/10

Half-Life: Alyx ثابت می‌کند که تمامی مواردی که نسخه‌های قبلی در انجام دادن آن‌ها عالی عمل کرده‌اند، با VR حتی عالی‌تر هم خواهد شد. معما‌های محیطی که نیاز به یک چشم تیزبین دارند، تهدید‌هایی که هر لحظه امکان دارد مقابل چشمان شما ظاهر شوند و داستان‌سرایی ویژگی‌هایی هستند که جهان Alyx را تشکیل داده‌اند. این بازی یک تجربه‌ی همیشگی از سری Half-Life را ارائه می‌کند و با اعتماد به نفس بسیار بالا، به شما ثابت می‌کند که چرا این تنها راه انجام دادن آن بود.

Destructoid 9/10

به نظر می‌رسد که دیگر زمانش رسیده است که بخاطر یک بازی جدید از سری Half-Life که ۱۰ الی ۱۲ ساعت از زمان شما را می‌گیرد، یک هدست واقعیت مجازی بخرید. فقط امیدوارم که در آینده پروژه‌هایی شبیه به این را از ولو شاهد باشیم.

بازی Half-Life: Alyx فردا، دوشنبه، ۴ فروردین ماه سال جاری (۲۳ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) به صورت انحصاری در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی و هدست‌های واقعیت مجازی این پلتفرم قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.