خانه | سایر استان ها | آذربایجان غربی | ۳۹ پرونده احتکار اقلام بهداشتی در آذربایجان غربی تشکیل شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #آذربایجان غربی
کاسبان خیانتکاری که با ویروس کرونا حیاتشان تداوم می یابد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۹ پرونده احتکار اقلام بهداشتی در آذربایجان غربی تشکیل شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #آذربایجان غربی


محمد اقوامی در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه سال ۹۸ تاکنون ۳۹ فقره پرونده احتکار اقلام بهداشتی شامل ماسک، مواد شوینده و دستکش در استان تشکیل شده است افزود: صاحبان این پرونده‌ها بعد از ارجاع به مراجع قانونی سه میلیارد ریال جریمه نقدی شدند.

وی با بیان اینکه همچنین در این مدت داروخانه، فروشگاه تجهیزات پزشکی و انبار دارویی در استان که اقدام به احتکار می‌کردند شناسایی و پرونده آنها به شعبه‌های تعزیراتی تحویل شده‌است ادامه داد: در این مدت بیش از ۷۰ گشت نظارت از ۲۸۶ واحد داروخانه، فروشگاه تجهیزات پزشکی و انبار شرکت‌های توزیع دارو و تجهیزات پزشکی در استان ثبت شده است.

اقوامی با بیان اینکه این روند تا بهبود وضعیت بازار و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان ادامه دارد گفت: گشت‌های مشترک نظارت و بازرسی با سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در حال انجام است.

۶۰۰۰ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در آذربایجان غربی تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی به آمار یک ساله این اداره کل در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: در این مدت شش هزار و ۳۹۷ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است.

وی از افزایش ۴۲ درصدی پرونده‌های وارده در بخش قاچاق کالا و ارز خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد شش هزار و ۳۵۳ فقره پرونده رسیدگی و صاحبان آنها به پرداخت دو هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

اقوامی با اشاره به تشکیل دو هزار و ۸۱۵ فقره پرونده گران فروشی در استان بیان کرد: از این تعداد دو هزار و ۷۶۶ فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و صاحبان این پرونده‌ها بیش از ۷۵ میلیارد ریال جریمه نقدی شدند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.