خانه | کرمان | ۵ محور اصلی و فرعی در جنوب استان کرمان مسدود شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کرمان
۵ محور اصلی و فرعی در جنوب استان کرمان مسدود شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۵ محور اصلی و فرعی در جنوب استان کرمان مسدود شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #کرمان


مسعود جمیلی در گفتگو با اقطاع نیوز در خصوص خسارات ناشی از بارش شدید باران شب گذشته در شهرستانهای جنوبی استان کرمان بیان داشت: بارش شدید باران شب گذشته موجب وارد آمدن خسارات سنگینی به محورهای مواصلاتی فرعی، اصلی و روستایی در شهرستانهای جنوبی استان کرمان شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه خسارات وارد شده بسیار سنگین بود سه نفر از معاونان این اداره با تجهیزات راهداری و دستگاه‌های سنگین به مناطق خسارت دیده اعزام شدند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: به علت جاری شدن سیل و سیلابی شدن رودخانه‌ها پنج محور اصلی و فرعی در شهرستانهای کهنوج، رودبار جنوب و قلعه‌گنج مسدود شده است.

جمیلی تصریح کرد: با توجه به جاری شدن سیلاب محور فاریاب به کهنوج در گردنه کلکسورک مسدود شده بود که امروز صبح با تلاش راهداران شهرستان فاریاب بازگشایی شد و تردد در آن جریان دارد.

وی بیان کرد: محور فرعی و روستایی رودبار و کهنوج در محل آبنماهای مظفرآباد، آبسردوئیه و بیژن‌آباد مسدود است که راهداری مسیر رودبار جنوب پل بهادرآباد کهنوج به عنوان مسیر جایگزین تا پس از فروکش کردن سیلاب بستر رودخانه هلیل اعلام کرده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان اظهار داشت: با توجه به تخریب پل در محورهای رودبار به ایرانشهر و قلعه گنج به کهنوج، راهداری با استقرار پنج دستگاه گریدر، چهار دستگاه بلدوزر، هفت دستگاه لودر و دو دستگاه بیل مکانیکی اقدام به ترمیم موقتی مناطق خسارت دیده کرده است.

جمیلی یادآور شد: پل محور اصلی کهنوج به استان هرمزگان در ابتدای بزرگراه خلیج فارس ورودی شهر کهنوج به علت بارش شدید باران و طغیان رودخانه تخریب شده که با توجه به حجم بالای خسارت وارده شده به این پل مسیر به طور کامل مسدود شده است.

وی ادامه داد: عوامل راهداری با استفاده از دستگاه‌های سنگین در حال احداث راه دسترسی کنار گذر پل هستند لذا تا باز شدن این مسیر، راه کنار گذر مسیر محور (زه – سرریگ به کهنوج) به عنوان راه جایگزین در نظر گرفته شده است.

جمیلی گفت: با توجه به خسارت‌های سنگینی که سیلاب به زیر ساخت‌های راه در شهرستانهای جنوبی وارد کرده الویت اصلی عوامل راهداری مرمت و بازسازی محورهای اصلی است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.