خانه | سایر استان ها | خراسان جنوبی | ۹۰۰ بسته اقلام بهداشتی در مناطق محروم خراسان جنوبی توزیع شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی
۹۰۰ بسته اقلام بهداشتی در مناطق محروم خراسان جنوبی توزیع شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۹۰۰ بسته اقلام بهداشتی در مناطق محروم خراسان جنوبی توزیع شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان #خراسان جنوبی


به گزارش اقطاع نیوز، مهدی هنری ظهر امروز در بازدید از اقدامات جهادگران شهرستان بیرجند در مقابله با ویروس‌کرونا اظهارکرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا بسیج و سپاه خراسان‌جنوبی همگام با مردم در نهضت ریشه‌کنی این بیماری منحوس تلاش کرده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان‌کرد: اقدام جهاد سلامت جهادگران آتش به اختیار بسیجی خراسان‌جنوبی و تولید ماسک‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن مساجد و اماکن مذهبی مدارس معابر و اماکن عمومی استان در این راستا تداوم دارد.

هنری ادامه‌داد: جهادگران آتش به اختیار بسیج سازندگی که در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند حالا همچون بحران‌های دیگر امروز در بحث مقابله با کرونا نیز با آمادگی کامل پا به عرصه مقابله و کنترل ویروس کرونا و ریشه‌کن کردن آن گذاشته‌اند.

وی افزود: همزمان با ورود ویروس کرونا در کشور و پیشگیری از شیوع این ویروس با به کارگیری تمام امکانات کار ضد عفونی‌کردن مساجد، اماکن مذهبی و مدارس و همچنین ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی توسط پنج هزار و ۶۵۰ جهادگر استان در قالب هزار گروه جهادی پنج نفره آغاز شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: که تاکنون هزار و ۷۷۷ باب مسجد و اماکن مذهبی و مدارس و چهار هزار و ۲۲۷ نقطه از معابر و اماکن عمومی سطح استان ضدعفونی شده‌اند تا هم‌استانی‌های عزیز بدون نگرانی و با رعایت نکات بهداشتی به زندگی روزمره خود بپردازد.

هنری افزود: به گفته علم پزشکی یکی از الزامات جهت جلوگیری از انتشار و قطع زنجیره انتقال این ویروس استفاده از ماسک و دستکش و رعایت نکات بهداشتی می‌باشد از این رو تعداد ۹۰۰ بسته اقلام بهداشتی و بیش از ۲۸ هزار عدد ماسک و دستکش به همراه هفت هزار و ۲۲۱ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در مناطق محروم خراسان‌جنوبی توزیع شده است.

وی اظهارکرد: همچنین از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه اطلاع‌رسانی به صورت حضوری و آرام‌سازی مردم و بیان نکات بهداشتی توسط جهادگران به صورت آموزش چهره به چهره، تاکنون تعداد هشت هزار و ۹۷۵ نفر به طور کامل آگاه‌سازی و آموزش دیده‌اند که در این بین بیش از ۲۸ هزار بروشور آموزشی در بین هم استانی‌های عزیز توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان گفت: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده و همچنین مسئول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادگران استان به طور مستمر در بیمارستان ولی عصر (عج) مستقر و درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا شانه به شانه با پرسنل این بیمارستان همکاری لازم را دارند.

هنری یادآورشد: در شهرستان طبس چکاپ و معاینه مسافران هواپیما و قطار در هنگام پیاده شدن در محل فرودگاه و راه آهن و همچنین ایجاد پایگاه های چکاپ مسافران در ورودی شهرها توسط گروه‌های جهادی تخصصی انجام می‌شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.